temel su yalıtımı

temel perde su yalıtımı çözümleri

TEMEL PERDE DUVARLARDA

Binaların toprak altında kalan temel ve perde duvar gibi kısımları her zaman gerek yağmurların etkisiyle gerekse yeraltı sularının etkisiyle sürekli nem ve suya maruz kalır. Bu nemli ortamda binanın hayati öneme sahip taşıyıcı elemanları olan temeller ve perde duvarlar bünyesindeki beton ve demir donatılar zamanla korozyona uğrar, işlevini görmez hale gelir. Depremlerin sıklıkla yaşandığı ülkemizde bu gibi ihmaller can ve mal kaybına yol açmıştır. Bu taşıyıcı sistemlerin korunması ve işlevini görmesi hayati önem taşır.

Temel ve perdelerde su yalıtımı için İzobedel PUR kullanımı size uzun ömürlü ve kesin çözüm sunar.

Temel ve perde duvarlarda uygulamanın binanın dışından yapılması idealdir. Kuru yüzeylere arındırma işlemi yapıldıktan sonra astarlama yapılır. Astarlama işleminden 1 gün sonra uygulama yapılır. İsteğe bağlı olarak binanın zemin kotu altında kalan kısımlarında ısı kaybını önlemek için İzobedel SPF uygulamasıyla beraber uygulanabilir.

Kullanım

Temel perde su yalıtımı, konutlar ve yapıların su izolasyonu ile ilgili en önemli bölümüdür.Bu nedenle temel ve perde yalıtımları bir kez yapıldığından son derece dikkatli davranılmalı ve risksiz bir uygulama tercih edilmelidir.Perde yalıtımı yapılmayan bina depremde yıkılma riski ile karşı karşıyadır.Toprak altı sularının temel ve perde duvarlarına nüfuz etmesi sonucu hızlı şekilde korozyon oluşur.

TEMEL PERDE SU YALITIMI

Toprak altı sularının temel ve perde duvarlarına nüfuz etmesi sonucu hızlı şekilde korozyon oluşur. Bu da binalarda kanser demektir.

 

PERDE POLYUREA

Bu nedenle temel ve perde yalıtımları bir kez yapıldığından son derece dikkatli davranılmalı ve risksiz bir uygulama tercih edilmelidir.

Genel olarak beton, içine gömülmüş donatı çeliğini korozyona karşı korur. Donatı betona gömülür gömülmez oluşan ince film tabakası çeliğe yapışır ve korozyona karşı dayanım oluşturur. Bu dayanım betonun yüksek alkali ortamına ve elektriksel dirence doğrudan bağlıdır. Betonun kılcal boşluklarındaki nemde bulunan iyonlar elektriksel iletkenlikte rol oynar. Yüksek elektriksel direnç de dayanıklı beton anlamına gelebilir. ayrıntılı bilgi…

İzobedel Yalıtım Uzmanı

bizden haberler

Islak mekanlar yalıtımı için firmamızın uzman ekibi ile su yalıtımı sorununuzu çözmek için arayabilirsiniz.