Peyzaj altı

Peyzaj altı su yalıtımı çözümleri

Peyzaj Su Yalıtımı

Membran tipinin seçimi, yapısal yükleme, substrat tipi ve malzemesi, sabitleme tercihleri ​​ve tasarım detaylandırma gibi faktörleri dikkate almalıdır. Bu, podyum levhası ve yeşil çatının derinliği boyunca çevre, çıkış, dik ve çıkıntıları detaylandırıyor. Su yalıtım sisteminin dayanıklılığı, İzobedel spf sisteminin seçiminde anahtar faktörlerden biridir

Drenaj sistemi

İkinci önemli tasarım düşüncesi drenaj gereksinimidir. Özellikle düz veya dar yeşil çatılarda, potansiyel olarak zararlı havuzlanmayı önlemek için yağmur suyunun yeterince boşaltılmasına dikkat edilmelidir.

Faydalar

İzobedel Peyzaj, yemyeşil ortamın varlığı ile çevredeki estetiği geliştirir. Yeşil bir alan, az kullanılan ve işlevsel bir mekanı, bina sakinleri tarafından ziyaret edilebilecek ve zevk alabilecekleri bahçe veya açık alan gibi çekici bir özelliğe dönüştürebilir.

Ek enerji tasarrufu

Sıcak iklimlerde yeşil bahçe aynı zamanda soğutma çevresindeki alanlarda da yardımcı olur, çevre düzenlemesi de yağmur suyu yönetiminde fayda sağlar. Yağmur suyu tutulur ve buharlaşma yoluyla atmosfere geri salınması için büyüyen ortam içinde tutulur. Bu, yerel su sistemlerine akan su miktarını azaltır; pik yağmur suyu çıkış hızlarını ve hacimlerini geciktirerek ve azaltarak, drenaj sistemlerine daha düşük yük yerleştirilir.

Teras Bahçelerinin ve Yeraltı Otoparklarının Su Yalıtımı

Özellikle büyük şehirlerde arazi fiyatlarındaki yükselme, yer yokluğu ve betonlaşma, yeşil alanlar konusunda ciddi sıkıntılar yaratıyor.

İZOBEDEL tarafından geliştirilen kök geçirimsiz likit membran İZOBEDEL PUR yalıtım sistemi, teraslarınızda ve otopark üzerlerinde benzersiz bahçeler sahibi olmanızı sağlıyor.

Peyzaj bahçeleri, üzeri toprakla doldurulacak yeraltı garajları ve yapılarının su yalıtımı mükemmel şekilde yapılmaktadır. Bu yalıtımla kesin su geçirimsizlik sağlandığı gibi, sayesinde bitki toprağının minimum sulama ile maksimum süre nemli kalması sağlanır. Uygulama Uygulamaya, astar sürülerek başlanır. Metal yüzeylerde astar olarak izobedel pur kullanılmalıdır. Astar kuruduktan sonra ilk kat izobedel pur, fırça, rulo veya bir püskürtücü yardımıyla uygulanır. Bu ilk kat kurumadan 50 g/m² ağırlığındaki taşıyıcı geotekstil zemine serilir. Birleşim yerlerinde 15 cm bindirme yapılmalıdır.

Taşıyıcı geotekstilin üstüne 2 kat daha izobedel pur sürülerek su yalıtımı tamamlanır. izobedel pur yaklaşık 2 saat gibi kısa bir sürede kurumasına karşılık her kat arasında birer gün beklenmesi daha sağlıklı olacaktır. Bu yalıtım yaklaşık toprak tabakası ve bitkiler için yeterlidir.

Bu nedenle dünyanın diğer büyük kentlerinde olduğu gibi Türkiye’nin büyük kentlerinde de teras bahçe, otopark üzeri bahçe gibi uygulamalara olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Türkiye’nin en köklü su yalıtımı kuruluşu İZOBEDEL, değişen ihtiyaçlara uyarladığı yalıtım ürünleriyle mimar ve mühendislerin su yalıtımı uygulamaları için en mükemmel çözümleri sunuyor.

Uygulamada su giderlerinde yalıtım uyumlu süzgeç ve giderler kullanılmalıdır. Teras bahçelerinin yalıtımı yapılırken, su yalıtımının bitim noktası, toprak seviyesinin en az 20 cm üstünde olmalıdır. Yapım ve kullanım süresince su giderlerinin tıkanmamasına dikkat edilmelidir. Uygulamadan sonra alan toprakla doldurulup, peyzaj çalışması yapılabilir. ayrıntılı bilgi…

İzobedel Yalıtım Uzmanı

bizden haberler

Peyzaj altı su yalıtımı için firmamızın uzman ekibi ile su yalıtımı sorununuzu çözmek için arayabilirsiniz.