çatı su yalıtımı

polyurea çatı su yalıtımı

ÇATI SU YALITIMI NEDEN YAPILIR?

Çatılarda su yalıtımı için UV dayanımı olmayan, ek yerli malzemelerle yapılan uygulamalarda  zamanla çevresel etkenlerden dolayı yıpranarak delinme ve de çatlamalardan dolayı iş görmez hale gelirler. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için her türlü yüzeye uygulanabilen İzobedel PUR, uygulamasındaki sonuçta, daha uzun ömürlü, ek yersiz kusursuz çalışma ile de su yalıtımı sağlanır.

Binaların en üstünde bulunan çatılar yağmur ve kar sularının bütün yüklerini ve kötü sonuçlarına düçar kalırlar. Evlerimizin ya da iş yerlerimizin hiçbir yeri çatıları kadar su pek sorunu yaşamazlar.Üstü açık teras çatı şeklinde olsun isterse yataylı ve üstü kapalı çatı şekillerinde inşa edilsin, Bütün çatılar kar ve yağmur suları sebebiyle

zaman içerisinde yıpranarak binalarımıza su sızdırmaya ve de hasar yaşatmaya başlarlar. Çatıların düçar kaldıları kar ve yağmur suyunun çatılarda birikmesini önlemek ve akışını sağlamak için yalıtım malzemeleri “izobedel pur-spf vb.” ile yapılan çalışmalara çatı su yalıtımı denilmektedir.

ÇATI SU YALITIMI NERELERDE YAPILIR?

Çatı su izolasyonu yapılırken çatının ne amaçla kullanıldığına bakmak gerekir. Eğer açık ve kullanılabilir teras bir çatı varsa, üzerinde gezilmediğine göre farklı uygulamalar mümkündür. Ancak teras çatı ne amaçla kullanılırsa kullanılsın suyun tahliyesi için belli bir eğimde inşa edilmiş olması gereklidir. Bu eğim genellikle %1.5 olarak uygulanır.

ÇATI YALITIMINDA HANGİ MALZEMELER KULLANILMALIDIR?

Eğimli çatılarda kiremit altı yalıtım ya da üstüne yapılan polyurea uygulaması uzun süre suyu geçirmeme özelliğine sahip malzemelerdir. Farklı isim ve içerikte üretilen bu malzemelerden çatıya en uygun olanı seçilerek uygulanır. Bunun yanında baca diplerinin, çatı saçaklarının, su oluk ve derelerinin de elden geçirilmiş ve izole edilmiş olması şarttır.

Daha eğimli çatılarda su izolasyonu daha komplike ve kapsamlı bir çalışma gerektirir. Eğimli çatılarda hem çatı altı örtüsünün hem de çatı zemininin uygun izolasyon malzemesi ile kaplanması gereklidir. Çünkü çatı örtüsünün su sızdırması çatı zeminindeki yalıtımın yıpranmasına ve bir süre sonra su sızdırmazlık ve ısı koruma özelliğini kaybetmesine sebep olur. Bu yüzden eğimli çatı su izolasyonu işleminin hem çatı örtüsünün altına hem zemine uygulanması şarttır.

Teras çatı su izolasyonu astar tabaka, buhar kesici, ısı tutucu tabaka, buhar dengeleyici tabaka, su yalıtım tabakası ve koruyucu tabaka olarak kat kat uygulanır. Her bir katın farklı bir amacı vardır. Böyle sistemli bir uygulama ile teras çatılarda sağlam bir su izolasyonu sağlanması mümkündür.

İzobedel Yalıtım Uzmanı - Çatı su Yalıtımı

bizden haberler

Çatı su izolasyonu işleriniz için firmamızın uzman ekibimiz ile su yalıtımı işinizi sorunsuz çözmek için bizi arayabilirsiniz.